Jak zostałam KANDYDATKĄ

BF111024_2804

styl. Aga Bora, fot. Bruno Fidrych, miejsce Hotel Basztowy w Sandomierzu. Zdjęcie wykonane w ramach projektu „Świętokrzyski Pomysł na Biznes”, realizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej Oddział Kielce we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Kielcach i współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Środa rano, dzwoni telefon. Nie odebrałam. Rano było.. No, a dzień wcześniej siedziałam do jakiejś trzeciej w nocy nad pewną sprawą. Ale – oddzwoniłam.

Okazało się, że dzwoniono do mnie z pytaniem, czy chciałabym startować z organizowanej, niezależnej, bezpartyjnej listy osób niezrzeszonych – KWW „Nasz Powiat”, jako kandydatka do Rady Powiatu w Sandomierzu. Hm.. pomyślałam – mogę, ale – CHCIAŁABYM WYGRAĆ! Nadal było jeszcze rano, więc co pomyślałam, to i powiedziałam. Na głos. Mój Rozmówca bardzo serdecznie się roześmiał: Ha ha, każdy by chciał!

No tak.

Wczoraj byłam na spotkaniu Komitetu. Poznałam inne osoby, które także zostały zaproszone, albo współzakładały ten Komitet. WIELKIE nazwiska. ZNANE nazwiska. Od lat działają w różnych ważnych instytucjach, widywane są na bilbordach… Ja przy tych nazwiskach mała myszka jestem.

I pomyślałam sobie. No ładnie, czy mając na liście przede mną i za mną – mi nr 5 się trafił:) – takie nazwiska, ktoś w ogóle mnie zauważy?

Zapytałam taksówkarza, z którym wracałam. Zagłosuje Pan na mnie? Wie Pani – on na to – ja już od 20 lat na wyborach nie byłem. Ale NA PANIĄ ZAGŁOSUJĘ!

No, miło coś takiego usłyszeć, prawda?:)

A potem dodał – o ile nie trafi mi się wtedy kurs, gdzieś daleko.. Aha – pomyślałam.. I dodał znowu, tak mimochodem – w polityce, to prawie sami psychopaci* są.. Jejku – pytam – to może dać sobie z tym wszystkim spokój?! A nie.. – on na to – może Pani się w tym świetnie odnajdzie.

No tak..

*Dopisek: w trakcie dalszej rozmowy wynikło, ze ta uwaga dotyczyła wyższych pięter polityki, szczebel krajowy co najmniej.

1 komentarz do “Jak zostałam KANDYDATKĄ

  1. Pingback: Czy osoba z orzeczeniem o niepełnosprawności może zostać radnym? | Praca na rencie. Blog

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s